Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

22.11.2020

To se hodí

Říká se, že kreativita zbavuje duševního napětí a může mít léčebné účinky.

To se hodí.

Obzvlášť v posledních měsících, kdy všemožné depresivní zprávy jsou velkým náporem nabourávajícím duševní pohodu. Jak ale začít, pokud už nejste zkušenými kreativci?
Znám pár lidí, kteří o sobě tvrdili, že nejsou moc tvořiví, když se potom dostali na nějaký kreativní workshop, sami sebe překvapili.

Ideální pro začátek jsou kreativní balíčky. Většinou v nich najdete materiál, pomůcky i návod a odpadne vám starost všechno si poshánět. Dobré je začít něčím opravdu nenáročným. Což naprosto splňují balíčky obrázků k pískování. Jediné, co se hodí si k pískování ještě doma najít, je podložka, například noviny, a misky na písky. Pískování zvládají i malé školkové děti. Pro zkušené kreativce je pískování obrázků spíš drobným relaxem, asi jako antistresové omalovánky. Ostatně odtud nápad se vznikem pískovaných obrázků přišel.

Podobně jako u omalovánek spočívá hlavní kreativita v rozvržení barev. Děti mají někdy tendenci sahat jen po oblíbených třpytivých píscích. V obrázcích ale nejvíc vynikne, když není celý obrázek blyštivý.

Samotné pískování, tedy odlepování jednotlivých částí obrázku, aby se odkryla lepicí plocha, a posypání barevným pískem, je mechanickou záležitostí. Velmi dobře se tím cvičí soustředění a jemná motorika. Pokud máte pocit, že jemnou motoriku potřebují procvičovat jen malé děti, velmi se mýlíte. Procvičování jemné motoriky má dobrý vliv na činnost mozku a je důležité v každém věku. Velký význam má dokonce i pro seniory.

Po pískování s dětmi vás možná čeká trochu náročnější úklid.
Ha, konečně jsem odhalila negativum, že? Ano, písečky a třpytky se občas objeví všude, na podlaze, na oblečení, ve vlasech. Když ale pohlédnete do dětské tváře spokojené se svým výtvorem, uvědomíte si, že to za tu chvilku úklidu rozhodně stojí. A že společné tvoření je báječně strávený rodinný čas.

Autorka: Hanka Svobodová, děkujeme

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli